GİMPET & GİMCAT AŞIĞI KEDİLERİM ve GİMPET ALIŞVERİŞİMİZ

Herkese kocaman merhabalar,
Aralık ayı içerisinde yaptığım GİMPET alışverişimizi ve GİMPET ürünlerini sizlerle paylaşmak istedim.
Ürünleri 1+1 kampanyasıyla ZOOPLUS'tan satın aldım. Zooplus ile ilgili yazımı daha sonra sizlerle paylaşacağım çünkü oldukça sık tercih ettiğim bir site..

Beni tanıyanlar artık iyi kötü 2 kedim olduğunu biliyor. Toffee aramıza katılalı tam 1 ay olsa da sanki hep benimleydi..Mighty evimizin canavarı ve damak tadı konusunda ciddi sorunlarımız var.Öyle her şeyi yemez.Hatta etin,tavuğun,balığın kendisi reddeden bir tip o derece seçici :) Aşağıda aldıklarımın fotoğraflarını bulabileceksiniz.Burada marka reklamı filan yaptığımı sanmayın zaten hepsi kendi paramla alınmış ürünler ve ben tasvip etmediğim bir şeyi sırf bir marka istiyor diyede yazmayacağım.Bu arada başka yerlerde zaman zaman bazı cümlelerle karşılaştım yani başka bloglarda..Tavsiye ettiği her şeyi alabilirmişsiniz bazı arkadaşların ama tavsiye ettiği şeylerde sağlığın ''S'' harfi yok..Bunu şu yüzden söylüyorum tabii kide önerdiğim her şeyin arkasındayım.Araştırmadan ve kendi kedilerime yedirmeden,olumlu sonuçlarını görmeden bunları size önermeyeceğim.Ancak bir şeyi seçerken birkaç yerde araştırmanızı ve içerik kısmına özellikle dikkat etmenizi şimdi ve ilerki yazılarımda size bol bol söyleyeceğim.Ayrıca bazı yerlerde gördüğüm başka bir şey ise kullanmadan yorum yapanlar..Bu kişilere kesinlikle güvenmenizi önermiyorum.

Öncelikle bilmeyenleriniz için GİMPET markasını tanıtmak istiyorum


Benim için kalite kelimesinin karşılıklarından biridir; evcil hayvan yaş mama&ödül&vitamin&yan destek anlamında.ALMAN menşeli.Türkiye distribütörü Şadanlar Pet.Aynı zamanda kendileri ORİJEN ve ACANA'nın da distribütörlüğünü yapıyor.Şahsen sevdiğim firmalardan.Bunun nedeni ulaşılabilirlik,tüketici olarak firmayla çok rahat iletişim kurabilmem.Mutlaka FACEBOOK sayfaları takip etmenizi öneririm.Bunun nedeni arada sırada yarışma yapıyor olmaları ve yeniliklerden ilk ağızdan haberdar olmanız.

Gimpet & Gimdog Türkiye facebook sayfası için TıKKkKk -TıKK :)
Gimcat Ürünlerinin tamamı için TıKKkKk -TıKK :)


Gelelim Alışverişte Neler Aldığıma ;)


Biraz öncede bahsettiğim gibi 1+1 kampanyasıyla sahip oldum bu güzelliklere.Yoksa elbette bu kadar şeyi bir arada alamazdım alsam da 1'er adet alırdım ^_^Deneyecek o kadar çok ürünü var ki Gimpet'in kedilerimden çok ben heyecanlanıyorum.Çünkü onların severek bir şeyi tüketmesi inanılmaz bir haz veriyor insana..

3 Ürünle Başlayalım;

1-GİMPET MULTİVİTAMİN 
(100 GR. ve 20 GR. TÜPLERDE)
gimpet multivitamin - macun - 12 vitamin -tuy parlakligi icin birebir urun
OLMAZSA OLMAZIMIZ ;)Ürün özellikleri şu şekilde;


 • Bağışıklık sistemini güçlendiren 12 önemli vitamin içerir.
 • Bunların başında A,E,B2,B12,Biotin,K3 gelmektedir;
 • A vitamini:     Görme yeteneğini güçlendirir,cildin ve tüylerin sağlıklı kalmasına  yardımcı olur.
 • E vitamini:İyibir antioksidandır,yaşlı kedilerde bağışıklık sistemini güçlendirir,hücre yenilenmesine yardımcı olur.
 • B2 vitamini:   Tüy dökülmesini yavaşlatır,yavru kedilerin büyümesini hızlandırır.
 • B12 vitamini:Sinir hücrelerini korur,hafızayı güçlendirir.
 • Biotin: Tüy dökülmesini yavaşlatır,tırnakların dayanıklılığını arttırır.
 • K3 vitamini: Kanın pıhtılaşması üzerine etkilidir.
 • Gimpet Multivitamin içeriğinde bulunan taurin göz ve kalp fonksiyonlarını destekler.
 • Laktoz türevi TGOS ( trans-galactooligosaccharide) içerir.
 • Diyet lifler bağırsak sağlığı için önemlidir.
 • Özel içerikleri  sayesinde güçlendirici etki sağlar,deri sağlığını korur, güzel görünüm ve kedinizin kendini iyi hissetmesini sağlar.
 • Gösteri amaçlı beslenen kedilere özellikle tavsiye edilir.


Bu ürünle tanışmam aslında çok güzel bir olayla olmasa da sonuçları beni çok memnun eden bir ürün oldu.Kedim Mighty düşüp felç geçirdi ve ölümlerden döndü ağustos ayında..5 günlük veterinerde kalma macerasından sonra eve getirdik ve hiç yürüyemiyordu.Veteriner sadece EMAR dan bahsede dursun soruyorum ''beslenme önemli mi? '' diye kendisine ..Bana tek dediği önce EMARdı.Bu benim aklıma yatmadı tabii.Koyuldum araştırmaya..Omurilik zedelenmelerinde iyi gelen 2 şey vardı B6 ve B12 vitamini.Bu arada kendi veterinerimizle ve İstanbul'da felçli canlar için özel bir rehabilitasyon merkeziyle de görüşmemi yaptım.Emara gerek olmadığına net kanaat getirdim.Bundan sonrası dediğim gibi beslenmeyle alakası yok diyen veterinere inat onun dediğinin tam tersini yaşadık.Vitaminlere göz atmaya başladım..Dikkatimi çeken 2 ürün vardı.Diğerini başka bir konuda sizlere aktaracağım.Karşıma , içinde 12 vitamin bulunan bir ürün çıktı.GİMPET MULTİ-VİTAMİN PASTE. İçerik kısmına göz attığımda 2 istediğim vitamin tek bir üründe beni bekliyordu:)Ürün analizi: Ham Protein %4.90 , Ham Yağ %39. 00,Ham Lif  %4.00 , Ham Kül %5.60 , Su %11.00  , Vitamin A  100.000 I.U , Vitamin D3  10.00I.U , Vitamin E  1.890mg , Vitamin B1  19.90mg , Vitamin B2   19.90mg , Vitamin B6  16.60mg , Vitamin B12 300mcg , Vitamin K3    9.90mg  ,  Vitamin C    333mg  ,Biotin  1.665  mcg ,Taurin 2.000mg.


Teknik kısımların yanı sıra kendi düşüncelerimi ve gözlemlerimi aktarmak istiyorum.En net gözlemleyeceğiniz şey kedinizin tüylerinde parlaklık,kadife hissi,dökülmede azalma.Çok seçici bir kedim var demiştim. Mighty'e ilk yedirmeye çalıştığımda yememişti.Çok üzüldüm malum ona bu vitaminler lazımdı.O sıra yoğurt sevdiği için ben yoğurduna karıştırarak verdim.Daha sonra dedim 1 kez daha deneyeyim yer mi? Tüpten o gün bugündür yalayarak yiyor :)100 gram olanları pahalı gibi görünse de emin olun o parayı sonuna kadar hak ediyor.Hem kediniz ayıla bayıla yiyor,onu ödül yerine koyuyor hem de inanılmaz katkıları var vücuduna.Ha bu arada Mighty eve geldiğinin 10. gününde ilk adımı attı ve şuan koşuyor hatta buzdolabı,dolap tepelerini keşfediyor:)
Maddi durumunuz el vermiyorsa diğer ödülleri almayıp tek başına bu ürüne paranızı yatırmanızı öneririm.Kampanyayı görünce 2 adet satın aldım yani 4 tüp bize ulaştı.İnanın 1 koli şu üründen stok yapsanız değer :)))Napayım toplu alışverişi seven bir bünyeye sahibim ^_^2-GİMPET MALT-SOFT EXTRA
(100 GR. ve 20 GR. TÜPLERDE)
gimpet malt-soft extra - 20 gr. 100 gr. -tüp macun - tuy yumagi kusmasini engellemek icin
TÜY YUMAKLARINI KUSMAMALARI İÇİN BU ÜRÜNÜ MUTLAKA EDİNİN
Sitede sadece 20 gr. 'lık  tüp olduğu için maalesef küçük boyu tercih etmek durumda kaldım. Mighty Hazirandan beri evimizde 1 kez bile kusmadı.Kendisi bir tekir ancak önceki kedilerimin hepside tekirdi ve zaman zaman kusarlardı. Böyle güzellikler o zamanlarda ülkemizde yoktu :)Ürünün tadını 2 kedim de aşırı beğeniyor. Toffee uzun tüylü olduğu için ona bazı günler ekstradan veriyorum.Hem kedinizin kendini yalarken yuttuğu tüyleri bağırsak yoluyla atmasını sağlıyor hemde bağırsaktaki iyi bakterilerin artmasına ve bağırsak hareketliliğine yardımcı oluyor..Yani demem o ki kediniz kısa yada uzun tüylü diye bu ayrıma girmeyin.3-GİMPET TAURİNİS TABLET
(50 GR.)
gimpet taurinis - taurin - kalp gorme gelisim - kedi yan destek urunu


Aslında ilk defa kullandığım bir ürün oldu kendisi.Kampanyada olduğunu görünce bunu da sepete ekledim.Bu ürün hakkında hiç yorum bulamadım.Acaba sevecekler mi diyede çok telaş ettim.Ürünü tek olarak iki kedim de tüketmedi.Ben direk Gimpet'e facebooktan ulaştım doğru olarak nasıl tükettirebilirim diye..Ancak sanırım mesajımı geç gördüler.Bu yazıyı yazarken kendilerinden mesajıma cevap geldi.Ben yaş mamanın içine ezerek karıştırıp vermiştim,doğru yapmışım :)
Taurin kedilerin mutlaka alması gereken bir şey..Mama içeriklerinde Taurin olayının ekli olduğunu göreceksiniz.Benim gibi ekstra almasını isterseniz kedinizin,tableti öneririm.İçinde oldukça fazla var .Günlük 4-6 adet yazıyor kullanma kısmında ama ben haftada 2 gün yaş mamaya 1 adet ekleyerek veriyorum.Tercih size kalmış.Teknik kısmını da mutlaka okuyun;

Taurin, kedilerde kalp ve görme fonksiyonlarının sağlıklı olarak sürdürülebilmesi için gıdalardan almaları zorunlu olan bir amino asittir. Kediler Taurin’i kendileri üretemezler, bu nedenle gıdalarında muhakkak yeterli şekilde bulunması gerekir. Gimpet Taurinis, kedinizin ihtiyacı olan Taurin'i sağlar.
Günlük kullanım:
4 - 6 adet verilmesi tavsiye edilmektedir.


4-GİMPET MEATBALLS-ETLİ ÖDÜL TOPLARI
(100 GR. )
gimpet meatballs - kedi odulu - odul toplari

Sanırım paketin üzerindeki diş izlerinden ne denli sevildiğini anlayabilirsiniz ^_^
Açıkçası biraz çekinerek aldım.Çünkü Ekim ayında Mighty'e Gimpet'in Peynirli Ödül Tableti olan ödülünü aldığımda yememişti kesinlikle..Üzerine birde 2 paket almıştım 2'sinide hediye olarak verdim.Bir şey aldığımda direk hepsini ufak ufak denemeyi seviyorum.İlk bu ürünü açıp denedik ve Mighty sevmedi,bayıldı :)) Üründe şöyle bir durum var buna lütfen dikkat edin.Toplar oldukça iri ve sert.Kedim 8. ayını doldurdu ve o bile zorla kırarak yedi diyebilirim ama sevmeye çok sevdi onda sorun yok ..Küçük kedim şuan henüz 2. ayını tamamlamış bir minnak olarak kokuya bayıldı hatta yemek istedi ona kırdım,ufalttım tefelttim ancak genede yiyemedi.Yani demem o ki diş değişimini tamamlamamış bir kediciğiniz varsa MEATBALLS toplarını deneme işini sonraya bırakın:)
Mighty'le evde bu ödül için evde savaş veriyoruz diyebilirim.Günlük 3-5 adet verilebilir yazsa da bıraksam beni bile parçalayacak daha fazlasını vermiyorum diye :) İçinde fazlaca var.Sizi uzun süre idare eder.
Ürünün bize vadettiği şey ise ; Tartar ve plak oluşumunu azaltarak,diş sağlığının korunmasına destek olması.
Meatballs da aynı zamanda Tauirin içeren bir ürün.5-GİMPET MOUSSE DELİCE- ALABALIKLI & PEYNİRLİ
(70 GR )
gimpet mousse delice alabalik peynirli - kedi odulu

2 kedimin de bayıldığı diğer bir ürün.Yorumlara bakarak ALABALIKLI & PEYNİRLİ çeşidini seçtim.2 farklı çeşidi daha mevcut.İlerki zamanlarda mutlaka denemek istiyorum.Şunu fark ettim ; kedilerin geneli yalamalı ürünlere bayılıyor :)Yavru kedilerin savunma sistemini güçlendirdiği yazıyor içeriğinde.Tek bir şey söyleyebilirim.Kedilerim ayıla bayıla yiyor.Mamaya katılarak verilmesi tavsiye ediliyormuş yetişkin kediler için ancak kedilerim yetişkin olsa da bu tüpten yalama zevkini onların elinden alacağımı pek sanmıyorum :)6-GİMPET STİCKS ÖDÜL ÇUBUKLARI
(4 PARÇA -20 GR. )
gimpet sticks odul cubuklari - alabalik somonlu - hindili mayali

Gene diğer bir alışverişimde tesadüfen satın aldığım ve sonrasında '' neden çok almadım '' diye pişman olduğum bir çubuk ödül ^_^
Şu 1+1 kampanyasında en çok sevindiğim ürünlerin en başında geliyor neredeyse .Maalesef içinde 4 adet sticks var bu yüzden 4 adet satın aldım yani 8 adet olarak bize ulaştı..Diğer sefer biz Alabalık &Somonluyu deneyip bayıldığımız için riske atmak istemedim 3 adet ondan 1 adet de Hindili &Mayalı aldım.Başka bir çeşidi de Tavuklu &Ciğerli henüz denemediğim için yorum yapamayacağım ancak mutlaka denemek istediklerim listesinde yer alıyor.İşin garibi Mighty Sticks için ölürken Toffee yüzüne bile bakmadı:) Oysa Toffee inanılmaz ve seçici olmayan bir obur :) Demem o ki damak tadı denen şey kedilerde ciddi farklılık gösteriyor :)
7-GİMPET BEAUTY PASTE
TÜY ve DERİ SAĞLIĞINI KORUYAN MACUN
(50 GR. )
gimpet beauty paste kedi odulu

Deri ve tüy sağlığını destekleyen Gimpet ürünlerini çok seviyorum.Çünkü gerçekten işe yaradığını fark ediyorsunuz.Tadına yorum yapmayayım siz fotoğrafa bakın :) İlk tüpümüz baya bir bitti.2 kedim de deliriyor.İçeriğinde E -Vitamini & Çinko& Biotin ve Lesitin var .Tırnak bakımları içinde yarayışlı bir ödül.Vitamini bile ödül olarak gördükleri için destekleyici ürünlere de ödül demekten kendimi alamıyorum ^_^
Yapısı,kokusu size Multi-vitamin macunu hatırlatabilir..


Bu kadar ürünü elbette aynı anda vermiyorum.Onlara 14'er günlük dönüşümlü bir yeme 
programı yaptım.Hem neyi verip neyi vermediğimi görebiliyorum hem de tüm ürünleri farklı günler olarak onlara tattırabiliyorum.

Şunu unutmayın ki her kedinin damak tadı farklılık gösterebiliyor . Onları zorlamak yerine daha çok deneyimleyerek bunu elde etmenizi öneririm.Markette satılan saçma,pahalı ve 1 kuruşu hak etmeyen markaların ödüllerini de lütfen satın almayın.Bu yarardan çok zarar getirir uzun vadede.Gimpet kelimesini blogumda oldukça sık duyacaksınız hatta bir sonraki konu gene Gimpet ile ilgili olabilir :))
Yeni çıkan ürünlerini de bundan sonra blogumda bulabileceksiniz ..

Sizde 1+1 fırsatını kaçırmayın derim:)
Bol ödüllü,mutlu pembe patili günler ^_^

7 yorum:

 1. Merhaba, benim kedim de gimpete bayılıyor ama gimpet sticks i sevmiyor bir tek. Meat balls da en sevdiği ödül, az önce zooplus dan sipariş verdim ben de. Alabalıklı macun da aldım. Yalnız kampanya olayı çok cömertce geldi. Acaba son kullanma tarihleri çok mu yakın? Zooplus dan ilk kez sipariş verdim. Normalde juenpetten alıyorum. Son kullanma tarihleri sizin siparişinizde nasıldı? Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Yazı içinde diğer kedimin ''Gimpet Sticks'' sevmediğini yazmıştım ama dün itibariyle hapur hupur götürmeye başladı...Yemedikleri bir şey olduğunda denememi birkaç kez sürdürüyorum ama kısa aralıklarla değil..Mesela aralarında 10 gün oluyor ve dün Toffee önceden yemediği sticks'e bayıldı diyebilirim :)Eğer yemeseydi 1-2 kez denedikten sonra denemeyi bırakacaktım.Deneme olayını tavsiye ederim.
   Afiyetle yesin kediniz çok güzel ürünler gerçekten.Zooplus'ı Haziran ayından beri sürekli kullanmama rağmen aynı şeyi bende düşünmüştüm.Paket geldiği zaman ilk baktığım şey son kullanma tarihleri oldu.Çok yakın tarihli hiçbir şey yoktu içinde.En yakın tarihli 1 ürünün sadece kullanma süresi bitimine 6 ay vardı.Zooplus'ta en sevdiğim şey müşteri hizmetleri ...Süper.Bu yüzden sorun olursa zaten geri dönüş yaparım diye de hayli rahattım.Umarım alışverişinizden memnun kalırsınız..

   Sil
  2. Teşekkürler cevap için, içim rahatladı :) Farminayla yaşadığınız olaya da üzüldüm. Sadece belli bir kesime mi satmak istiyorlar nedir? Benim kedim eskiden royal canin kullanıyordu, sonra N&D düşük tahıllı kısırlaştırılmışa geçtik. Çok seçici bir kedi olmasına rağmen ilk günden çok sevdi. Bir kere de kısırlaştırılmış olmayandan aldım onu pek yemedi, illa N&D kısırlaştırılmış istiyor :) Taneleri daha küçük belki ondandır. Kokusu da daha keskin gibi geldi bana. İnşallah kısırlaştırılmış versiyonun boyutunu formülünü değiştirmezler. Sizin çevrenizde N&D kısırlaştırılmış düşük tahıllı kullanan oldu mu? Küçük taneli miydi? Daha 2. Paketteyiz, bazen fabrika paketleme yaparken kitten versiyonuyla mı karıştırdı diye düşünüyorum. İnternette de pek değerlendirme yapan yok. Kusura bakmayın çok meşgul ettim :) Keşke inova evo gibi markalar da gelse ülkemize. Chewy.com a bakıp bakıp iç geçiriyorum, o kadar çok iyi çeşit var ki. Bir sürü tahılsız konserve seçeneği var, ülkemizde konserve olayı da çok az. Varsa da benim kedim her markayı yemiyor. Sevdiği konserve hill's, gimpet, animonda carny ve sapphere. Ultimates, brit care denedim ama keskin tavuk kokusu olunca benimki yemiyor :) hatta ne zaman yeni marka denesem o kokuyu duyunca yandık bizimki beğenmeyecek diyorum :) iyi yıllar dilerim, kedilerinizle çok mutlu olun inşallah :)

   Sil
  3. Rica ederim ;) Farmina firmasıyla kişisel bir sorun yaşadım ..İnanın bende çok üzüldüm..Olayın ve durumun asıl amacını bilmiyorum ve çözemedim.N&D de şöyle bir durum var genelde kediler severek yiyor.Mamayı bu yönde oldukça başarılı buluyorum.Kısırlaştırılmış kullanmadım,çevremde kullananlar var ama hemen yanıt vermek için Farmina'dan bilgi aldim .Normal ve kısırlaştırılmışın taneleri aynıymış ama normalde de N&D taneleri ufak tanelere sahip bir mama bu nedenle ben kitten kullanmadan direk yetişkinle kedilerime başladım.Ben yakında N&D ile ilgili yazicam ayrıntılı olarak..Kesinlikle size katılıyorum.Evo benim de çok denemek istediğim bir marka ;)Umarım gelir ve ben de deneyip yorumumu yaparim .Dünyada oldukça olumlu üne sahip bir mama çünkü..Tahılsız yaş mamada ülkemizde 2 seçenek var ..Ultimates ve Snappy Tom ..Bu marklarda zaten gene Farmina'nın ürünleri.Ancak pek değeri bilinen ürünler değiller.Snappy Tom'u denemenizi tavsiye ederim eğer Ultimates'i sevmediyse kediniz.Gimpet' i cok seviyoruz biz bazılarını Mighty yemiyor mesela..Bizimkilerinde sevip sevmediği şeyler var ama Mighty tahılsız ürünlere aşık bir kedi olunca Ultimates seviyor tabi her çesidini denemedik;) Güzel ve sağlıkli ürünlerle beslemeniz çok mutlu etti beni ;) kedinizle nice mutlu sağlıkli yillara ;)
   Sevgiler

   Sil
 2. Bu gimpet multivitamini bulamıyorum nasıl temin edebilirim gim cat ile gimpet ayri mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, Gimcat olarak ayrıldı kedi ürünleri yani aynıdır. Gimcat olarak alıp kullanabilirsiniz :)

   Sil
 3. merhaba tüy dökümünü engelleyici olarak hangisini önerirsiniz.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...