Pet Haber Gazetesi'nde Yayımlanan Petİstanbul Fuarı Yazım..Bakalım 2015 Yılında Fuara Katılmak İçin Sizi İkna Edebilecek miyim? :)

Herkese kucak dolusu merhabalar :)
Blogum artık  www.kedimleogreniyorum.com alan adıyla sizlerle buluşacak.Alan adı oluşturma dolayısıyla birkaç gündür bloguma giriş yapamadım ve konular hayli birikti :)
Daha önceki 2014 Yılında Hayatımdan Bir Petİstanbul Fuarı Geçti yazısında Pet Haber Gazetesi'nde bir yazım çıkacağını duyurmuştum sizlere.Yazıyı asıl yayımlama amacım seneye neden fuara gitmeniz gerektiği hakkında size mini ipucları vermesi.


Pet Haber Gazetesi'ni Tanıyalım

Gazeteyi ilk olarak Petİstanbul Fuarına gittiğimde elime alıp inceleme fırsatım olmuştu.Daha sonrasında veteriner ziyaretimizde gözüme çarptı ve her ay onlara derginin ulaştığını veteriner hekimimiz söyledi.Dergiyi tarafıma Ulusal Fuarcılık ulaştırdı.Firmalarla röportajlar bu ay ağırlık olarak Petİstanbul Fuarına ayırılmış.
Pet sektörüne damgasını vuran bir olayın konuşulmaması hata olurdu zaten :)

Bazı katılımcı firmalarla röportajlar ve firmaları hakkında bilgiler yer alıyor.Yılbaşı dolayısı ile evlerimizde beslediğimiz dostlarımızın kurulacak çam ağaçları ve süslerinden zarar görmemesi için yapılabilecek öneriler yazılmış.Açıkçası dergiyi baskı kalitesi ve içeriği olarak fazlaca beğendim.
Gazeteye kimler emek veriyormuş bunu da görelim istiyorum.

Benimde Teşekkür Etmek İstediğim Bir Kişi Var :)Selçuk ÇETİN

Bu teklif bana geldiğinde oldukça mutlu olduğumu belirtmiştim.Bana bu şansı veren Ulusal Fuarcılık'tan Selçuk Çetin'e teşekkürlerimi sunuyorum.Kendisiyle fuarda sadece bir merhabalaştık :) Kendisi çok yoğundu malum 20 küsür bin kişiyi ağırlamak ve bu organizasyonu yönetmek kolay bir iş değil.Ancak şöyle bir şey var ki kendisine bir mesaj attığınız zaman bile ailenizden biriyle konuşuyor gibi hissediyorsunuz.Bence bu oluşum içerisinde bu başarının sırlarından biri kendisi..Esprili yapısı karadenizli olduğundan mıdır bilinmez :) büyük teşekkürü ve alkışı hak ediyor.


Bakalım 2015 'te Petİstanbul Fuarına Gitmek Konusunda Sizi İkna Edebilecek miyim? :)


Gelelim yazıma.Sanırım biraz uzun bir yazı olmuş :) Ama ben ne yapayım? 1 günde bile çok şey öğrendim..Umarım beğenirsiniz ve seneye bu güzel organizasyonu hep birlikte yaşarız aynı zamanda yeni bilgilerle harmanlanırız :)Herkese sevgiler ...
Bir Ziyaretçinin Gözünden Petİstanbul FuarıAslına bakarsanız İstanbul’dan oldukça uzakta yaklaşık 725 Km mesafede yaşayan bir kedi annesi, sokak hayvanlarına hepimiz kadar gönül vermiş, hayvan beslenmesi konusunda gene hepimizin tez yazdığı sizlerden biriyim :)
Bu fuara ne kadar gitmek istediğimi sizlere anlatmamın imkanı yoktu elbet..Benim için bir mucize oldu ve fuara davet aldım.Elbette kaçırmadım :)
25 Ekim Cumartesi günü Antalya’dan İstanbul’a ulaştım hatta ulaştık. Açıkçası çocuklar için oluşturulan etkinlikleri ve organizasyonları minik yiğenimin kaçırmasını istemedim.Biz hayvan severlerin küçük dostlarımız kadar önem verdiği bir şey vardır:Çocuklarımızın da bizler gibi birer  hayvan sever olması.Ağaç yaşken eğilir!
Bu felsefeyle yola çıkarak minik dostlarımıza nasıl yaklaşılacağını, onlara karşı sevgi-emek vermenin bize neler kazandırdığını göstererek ya da anlatarak onlara örnek olmaya çalışırız.
Fuardaki etkinlik listesine göz attığımda tamda istediklerim orada yazılıydı.En başta fuarda buna ciddi emek harcandığı ve organizasyonlar yapıldığı için çok mutluyum.Sanırım firmalar da bizler gibi düşünüyor dedim.Çocuklar bizim maneviyatımız,geleceğimiz,değer yargılarımızın yansımasını oluşturuyor ve sanırım ileriki yıllara adımımızı cidden atmışız..
Fuara ilk girdiğimde Nestle’nin standı gerçekten oldukça ilgimi çekti ve resmen fuara çıkartma yaptığını söyleyebilirim.Çok güzel konserve mamaların yanı sıra kedi ve köpek sahiplerine muhteşem hediyeler verildi.Açıkçası denemediğim birçok ürünle fuar sayesinde tanıştım diyebilirim.
Diğer taraftan Farmina firmasının N&D sponsorluğunda gerçekleştirdiği etkinliklere bayıldık.
Sosyal sorumluluk projeleriyle  gönlümü her zaman kazanan Goody’nin geleceğimize ne kadar önem verdiğini Goody Çocuk Tiyatrosuyla gördük.
3 firma olarak sadece isim yazdım fuarı tam olarak yazmaya kalkarsam sanırım sayfalar bize yetmeyecek :)
Fuara gitmek istememin en temel sebebi oğlumdu.Hepimizin en  büyük sorunu elbette besleme üzerine.Doğru bilgileri almak,piyasa araştırması yapmak,yeniliklerden haberdar olmak istiyordum..Fazlasıyla evime döndüm diyebilirim.

Fuarda olan izlenimlerimi baştan sona sizlerle paylaşmam gerekirse;
En başta firma standları,dizaynları,mimarileri tek tek muhteşemdi.Fuarda satış yapılmamasına üzülen arkadaşlarım olmuştu ancak bence çok yerinde bir karar.Neden diye soracak olursanız bir tüketici olarak bir şeyle alakalı bilgi alıyorsunuz hatta oldukça uzayan bir sohbet gerçekleşiyor insan kendini almak zorunda hissedebilir diye düşündüğüm için bu kararı çok doğru bulduğumu söylemeliyim.Aynı zamanda firmaların kendi veteriner hekimleriyle birebir görüşebildim.Tüm sorularımın bir hekim tarafından cevaplandırılması beni oldukça memnun etti.
İnternette,forumlarda,sosyal medyada yer alan her kafadan ses çıkan karışık bilgilerden uzak net cevaplar sizi kesinle tatmin eder beni de ettiği gibi..Bazı şeylere farklı gözle bakmamı sağladı ve ufkumu genişletti diyebilirim.
Halde hazırda kullandığım kumun yerine yenisinin geldiğini fuara gitmesem kesinlikle bilemezdim :)
Yeniliklerden haberdar olmak diye buna derim.:)
Piyasada bulunan belki hiç tanımadığımız ürünlerle  karşılaştım ve içerikleri hakkında bilgi aldım hatta numunelerini edindim.
Fuarda gerçekten yok yoktu.Şovlar,gösteriler,yarışmalar..Yurtdışından konusunda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi ayrı bir güzellikti..
Bunların yanı sıra alışveriş yaptığınız siteleri es geçmek istemiyorum.Ziyaretinde bulunduğum standlardan biri olan Petburada.com güzel bir paket içerisinde hediyeler ve 1 yıl geçerli alışverişlerde kullanabileceğimiz 1 sefere mahsus indirim kuponu hediye verdi.Giderken 1 tam gününüzü ayırıp öyle gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.Çünkü ben 1 günde neredeyse her standı ziyaret edemedim.Hatta mümkünse 2 gün olarak plan yapabilirsiniz.
Her firma fuara ciddi emek,zaman,enerjiyle katılmıştı ve çok güzel hazırlanmıştı.Ulusal Fuarcılık ve tüm katılımcı firmalara kendi adıma çok teşekkür ediyorum.2015’te 2 gün kesinlikle orada olacağım..A’dan Z’ye herşeyi bulabileceğiniz fuarda seneye görüşmek dileğiyle 

Sevgiler            

2 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...