AYIN PET KONUKLARI Ece ve Ledger ;) Onların Hikayesini Hep Birlikte Dinlemeye Ne Dersiniz?


Herkese merhaba,
Ayın Pet Konuğu başlığının ilk konuklarıyla sizlerleyiz ;) 
Bugünkü konuklarımız  tatlı kara kedimiz Ledger ve sahibesi Ece ;))) Ben ona kızımın süt annesi diyorum :)
Ece ile aynı şehri paylaşıp hiç yüz yüze gelmesek bile ,hani bazı insanları görmeden kanınız kaynar &seversiniz ya işte tam da böyle bir sevme hali yaşıyorum kendisini:)
Ece ile tanışma hikayemiz ise şöyle;
Bir forumda kendisi daha önce kedisinin sorunuyla alakalı bir konu açmıştı ve ufaktan o konu vasıtası ile biraz haşır neşir olmuştuk.Sonrasında ben Toffee hanımı sahiplenme durumunu yaşadım ve o sırada Toffee oldukça bakımsız ,gerçekten kötü halde olduğu için Gimpet süt tozu alma düşüncesini yaşadım.Fakat olmayınca olmuyor o an ona ayıracak para filan yok ;) Gelecek olan para var ama zaman lazım beklemek istemiyordum.Bir gün önce anneme ''keşke beklemek zorunda kalmasak,hemen alabilsem süt tozunu da toparlasa '' demiştim.Ertesi gün foruma girdim konu başlıklarına bakarken ne görsem beğenirsiniz ;)) ?? Süt tozu isteyen var mı? Başlığa bak arkadaş :)) Loto çıksın desem çıkacak mıydı acaba (hahahaha)...? Gerçekten çok ihtiyacı olan bir kediş olduğu için Toffee adına Ece'den istedim..Aynı şehirde benim yüzümden buluşamasakta sağ olsun Ece ertesi gün kargo ile bana hemen ulaştırdı;) Kızım sütünü içti toparladı ..Bu yüzden Ece'ye kızımın süt annesi diyorum;)Süt tozu ise daha sonra benim tarafımdan Ece adına barınağa götürülüp bırakıldı ;) 1 taşla birkaç kuş olayını da yaşayarak süt olayını kapattık;)
İyilik yapan insanları çok seviyorum..Ece şuan öğrenci..Hukuk okuduğunu ben de bu yazı vasıtası ile öğrendim ve ayrıca çok mutlu oldum.Kalbi güzel,kendi güzel,ruhu güzel bu insan umarım tüm engelleri aşar ve karşımıza güzel yerlerde çıkar..Kendisine kedisiyle birlikte güzel ,huzurlu,sağlıklı ömürler diliyorum..Ece ve Ledger'a bir mani çıkmazsa Aralık 2015'te 2016'nın ilk mini paketini de Mighty ve Toffee ile göndereceğimizi de söylemek istiyorum...

Buyurun Ece ve Ledger'ın Mini Hikayelerine;)

= ^-^ = BİR ZENCİ MUCİZE = ^-^ =
Öncelikle size kendimden bahsedeyim; ben 21 yaşında hukuk okuyan ve her gün okula gitmek için ayrı bir motivasyona ihtiyaç duyan kısacası birazcık tembel biriyim. Ama bunu şöyle düzeltmeliyim ki artık o tembelliğim neredeyse yok. Haa okul konusundaysa her daim tabiki:)
Gel gelelim tembelliğimi ortadan kaldıran o mucizeye. Antalya’ya geldiğim zaman ailem de peşimden geldi ve artık burada yaşamaya başladık hep beraber. Önceleri çok takıyordum bir evim olsun bıktım artık diye. Oldu da. Ama bilirsiniz ki ev haliyle arkadaşlık hali pek örtüşmez. Nitekim 6 ay falan iyi kötü güzel günlerle noktaladık ev maceramızı. Ve tabiiki Ece yine çantasını sırtlandı eve doğru yol aldı. Bu sefer de (nihahahahahah) ben kedi istiyorum demeye başladım. Ama bu zaten yeni bir istek değildi. Yıllar yılı alttan alttan vermiştim bu mesajı. Sonunda onay alır gibi oldum ve başladım sahiplendirme sitelerinde sörf yapmaya. Beğeniyorum arıyorum kalmamış :) Şaka bir yana bir ara ümidimi kesmiştim. Sonra evimizin yakınlarındaki bir bayan sahiplendirmek için ilan vermiş. Hemen aradım! Yarın gel dedi. Tabi ki yarın olmak bilmedi. Ertesi gün babamla atlayıp gittik. Ama o atlayıp gitme eyleminden önce annem bana kısa süreli bir şok yaşatmadı değil. Beni aradı ve Ece astımım koah’a çevirdi. Aman tanrım. Bütün kaynar sular benimdi artık. Kendime gelemedim gelmek bile istemedim. Kadını aramıştım söz vermiştim. Oturmaya başladım çaresizce derken annem tekrar aradı. –Tamam, Ece madem çok istiyorsun anneciğim al dedi. Ben bunu duyar duymaz hiç anneme ya ama nasıl olacak bile demeden babama haber verip yola çıktık. Mutluydum havalara uçuyordum ama sevgiliyle buluşmaya gider gibi de heyecanlıydım.
Derken; eve girdim. Kadın bana sen biraz otur o zaten gelir dedi. O bunu der demez paytak paytak bir şey geldi. Tatlılıktan iyi ki ölmüyordu. Yaşayınca anladım aslında biraz soğuk ama o gün resmen benimle oyunlar oynadı. Sonra kucağıma aldım ve arabaya bindik. Arabadan korktuğu için ön koltuğun altına girdi ve çok zor çıkardık. Zaten bu olayın ardından gidip taşıma çantası aldım. :) İlk günümüz biraz zorluydu tabi. Disipline edip yatağında yatmasını sağlamaya çalıştık ama uyumak nedir bilmedi. Tepemizde bir o yana bir bu yana zıplarken ona bir şey olacak korkusuyla gözümüze uyku girmedi. 

Ledger ' ın evindeki ilk gününden ;)
O an aynı yeni bebek doğuran kadınların uykusuz geceleri gibi çaresiz hissettim. Aslında bir kedinin bir bebekten hiçbir farkı yok. Onu siz doğurmuyorsunuz ama o sizin her şeyiniz oluyor. Oğlunuz, kızınız… Ve günler gelip geçti. Her geçen gün de sorumluluk duygum gelişti. Evden çıkarken aklım onda eve giderken acaba bugün çok sıkıldı mı? Diye düşünürken buldum hep kendimi. Kısaca önceliğim oldu diyebilirim bu çok da abartı olmaz. Veteriner günlerini kaçırmamaya, suyunu, mamasını, kumunu, tırnaklarını kovala derken zaten sorumluluk ve düzen kaçınılmaz oluyor aslında. Ama onu bazen kelimelerle anlatamıyormuşum gibi geliyor. Mesela birine alışırsınız ve onun kokusu olmadan uyuyamazsınız ya hani. İşte Ledger da benim için tam olarak böyle. Ben yatarken uykusu gelmemişse resmen uyuyamıyorum. O bana değil ben ona bağımlıyım yani anlayacağınız. Ama umurumda mı? Tabi ki hayır. Ona bağlı yaşamak hoşuma bile gidiyor. Onsuz hayatımın nasıl gayesiz ve sevgisiz geçtiğini artık daha net görüyorum geçmişe bakınca.
Son olarak da size Ledger’ dan bahsetmem gerekiyor. Kendisi bir mix. Ona zenci diyen bir arkadaşım var o nedenle onun tabirini kullandım. Çünkü kendisi Ledger yüzünden aşk acısı çektiğini düşünüyor. :)Ledger genelde oyunu seviyor, hatta gözleri kapanırken bile oyun oynamaya hazır ama bazen zıplarken uyuyup kalıyor. Oyun önemli olduğu için mahrum bırakmamaya özen gösteriyorum. İlk günden itibaren tuvalet sıkıntısı hiç çekmedik. Ama tuvalet sonrası popo temizleme sorununu yaşadık. Resmen temizlemiyordu. Biz sildik vs derken artık temizliyor. Bu konuda çok mutluyum gerçekten de. Ama Ledger’ ın tuhaflıkları bitmiyor. Mesela siz yatarsınız yanınıza gelir kıvrılır ve sizi emmeye başlar ve ancak bu süre zarfında sevebilirsiniz ancak onu. Bu aralar koyduğum su kaplarını pat diye deviriyor eğer deviremezse patileri içine sokup etrafı temizlemeye başlıyor kendini temizliyor falan. Son zamanlarda malum soğuklardan dolayı soba önünü keşfetti. Gidiyor seriyor kendini bir kedi gibi değil resmen bir köpek edasıyla seriliyor oraya. Uyuyor ve arada kaldırıp kafasını bize ölümcül bakışlar atıyor ama her hali sevimli o bilmiyor. Sonuca gelsem güzel olacak artık :) Çok uzattıysam affedin ama Ledger benim dışarıdaki kedilere bile ekstra hatta ölçülemeyecek derecede hassasiyetimi geliştirdi. Şimdi her sabah Ledger’ ı değil diğer kedileri de düşünerek uyanıyorum. Bir canlıya sahip çıkıyorum ve onun her şeyiyle ilgilenmek benim için asla bir külfet değil. Ben ailemizin mucize zencisini çok seviyorum. 


Ece & Ledger ;)


Zenci kediler daha iyi miyavlar dostum :) :) :) :) Hepinize miyavlı günler…= ^-^ =
Ledger ' ın Yılbaşı günü ;)
1 yorum:

  1. gerçek bir crazy cat lady ve şu anda bu yorumları yazmamı engellemeye çalışan bir kediyle yaşadığım düşünülürse bu post'a bayıldım. :)

    kedilerle alakalı olmasa da belki ilgini çeker diye, kendi henüz çok taze olan blog'umu buraya bırakıyorum. :)
    http://thestyledigger.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...