Dr. Clauder's Selected Pearls Prebiyotik Destekli & Tüy Yumağı Önleyici Özellikleri Barındıran Yaş Mamaları

Uzunca bir aradan sonra herkese merhabalar,

Geçtiğimiz hafta boyunca 2 kedim ve ev ahalisi dahil hastalandık シ Nazara mı geldik,bize ne oldu hala anlamış değilim.Neyse ki şuan daha iyiyiz.Bir önceki yazımda sizlere gene Dr. Clauder's ın ödül grubundan bahsetmiştim.Aynı marka üzerinden devam etmek istedim çünkü yaş mama seçimi konusu üzerinden de sorular alıyorum zaman zaman.Büyük boy olarak evimize giren ilk yaş mama olarak sizlere ayrı bir yazı hazırlamadan geçmek istemedim.


Selected Pearls Yaş Mamaların Kaç Çeşidi Mevcut & Kaç Gram Olarak Satılıyor ?


Ülkemizde 7 farklı çeşit ve 200 gr. konservelerde satışa sunuluyor.Açıkçası ekstra başka bir çeşidi varsa ve ben atlamış isem tarafıma ulaşılırsa çok sevinirim.Tüm çeşitlerini almak istedim çünkü farklı farklı güzellikler barındırıyor içlerinde.7 çeşit olduğunu belirttim ancak 1 çeşidine  maalesef ulaşmak mümkün olmadı.Bu yüzden fotoğraflarımda 6 adet olarak göreceksiniz...

(fotoğraflarda olmayan çeşidi ÖRDEKLİ)

Dr.Clauder's Selected Pearls Yaş Mama Çeşitleri
Dr.Clauder's Selected Pearls Yaş Mama Çeşitleri

Dr.Clauder's Selected Pearls Yaş Mamalarının Çeşitleri ve İçlerinde Barındırdığı Özellikler


Yukarıda da bahsettiğim gibi 7 çeşidi mevcut.Sizlere tek tek isimleri ile birlikte elimden geldiğince ürün görseli sunmaya çalışacağım.Bunların dışında markanın ürünlerindeki '' EKSTRA DESTEK'' barındırma özelliğini çok sevdim.Yaş mamalarda da bunun farkını bizlere sunmuşlar.Yaş mamalar kendi içlerinde 3 farklı ekstra destek grubuna ayrılıyor.

-Sindirim Sistemi Destekleyici Prebiyotik İçeren Selected Pearls Yaş Mamalar

Dr.Clauder's Selected Pearls yaş mamalarının 4 çeşidi PRE BIOTICS barındırıyor...Eğer sindirim sistemi problemi yaşayan bir kediye sahipseniz yaş mamanızı bu grup içinden seçebilirsiniz

Prebiyotik İcerikli Yas Mamalar
Prebiyotik İçerikli Yaş Mamalar
Fotoğrafta olmayan bir diğer çeşit ise Ördekli


1-OKYANUS BALIKLI (Seefish)


Okyanus Balikli Prebiyotikli Yas Mama Dr.Clauder's
Okyanus Balıklı Prebiyotikli Yaş Mama
Dr.Clauder's
2-HİNDİLİ(Turkey)


Hindili Prebiyotik Destekli Yas Mama Dr.Clauder's
Hindili Prebiyotik Destekli Yaş Mama
Dr.Clauder's

3-KARİDESLİ (Shrimps)

Karidesli Prebiyotik Destekli Yas Mama
Karidesli Prebiyotik Destekli Yaş Mama
4-ÖRDEKLİ (Duck)

Dr.Clauder Ördekli Yaş Mama
Dr.Clauder Ördekli Yaş Mama


-Tüy Yumağı Önleyici Selected Pearls Yaş Mamalar

Dr.Clauder's Selected Pearls yaş mamalarının 2 çeşidi TÜY YUMAĞI ÖNLEYİCİ özelliği taşıyor...Tüy yumağı önleyici tedbirler almak oldukça önemli.Bunun için kullandığımız malt ve çimin yanı sıra bir yaş mamada bu özelliğin bulunması ayrı bir güzellik bence.Özellikle uzun tüylü kediye sahipseniz tercih edebilirsiniz.
Dr.Clauder's Tüy Yumağı Önleyici Yaş Mamaları
Dr.Clauder's Tüy Yumağı Önleyici Yaş Mamaları
1-TAVUK ve CİĞERLİ (Chicken & Poultry Liver)

Tavuklu & Ciğerli Tüy Yumağı Önleyici Yaş Mama
Tavuklu & Ciğerli Tüy Yumağı Önleyici Yaş Mama

2-KUZU ve DANA ETLİ (Lamb & Veal)


Dr. Clauder's Kuzu ve Dana Etli Tüy Yumağı Önleyici Konserve Mama
Dr. Clauder's Kuzu ve Dana Etli Tüy Yumağı Önleyici Konserve Mama

-Deri ve Tüy Bakımına Yardımcı Selected Pearls Konserve

Serideki son çeşit SOMON & ALABALIKLI (Salmon & Trout) yaş mama..Deri ve tüy bakımı konusunda sorununuz var ise somon yağı içeren bu konserveyi tercih edebilirsiniz ...


Somonlu Alabalikli Yas Mama,Dr.Clauder
Deri ve Tüy Bakımına Yardımcı Kedi Konservesi


Tüm her şeyi ayrıntılı anlattıktan sonra gelelim benim düşüncelerime :)
İçerik olarak 200 gram bir yaş mamaya göre çok kaliteli bulduğumu söylemeliyim.İçeriğinde renklendirici ve koruyucu barındırmıyor.İçeriğindeki Vitamin E (alfa tokoferol) sayesinde kimyasalsız korunduğunu anlayabiliyoruz. Gene içeriğinde başka vitaminler,mineraller ve taurin yazılı olduğunu görebilirsiniz.Püre olarak oldukça yoğun kıvamda bir ete sahip.Ekstra su ekleyerek kedinizin yemesini kolaylaştırabilirsiniz.

Bana gelen konservelerde etiket sanırım 1-2 tanesinde mevcuttu.Bunu eksi olarak buluyorum ve hangi firma ise açıp söylüyorum.Sonuçta biz Türkiye'de yaşıyoruz,İngilizce bilmek durumunda değiliz.Zaten Türkçe ETİKET ZORUNLU .
Firmaya bu konuyu aktardığım zaman bana yaptıkları açıklamayı sizlere de iletmek istedim...
Yurt dışı ile görüşülüp bir karar alınmış ve bundan sonra gelecek olan ürünler Türkçe yazı baskılı olacakmış :) Etiket aranmaktan canım sıkılıyor bazen buna çok sevindim :) Güzel bir haber :)

Konserveler malum 200 gram ve 1 kutu tek seferde tükenmediği için saklama konusunda biraz hassas davranmak gerek.Şu konumda saklama durumundan da bahsetmiştim.Hatta Dr.Clauder's ın bu yaş mamasına çok güzel oturan bir kapağı da sizlere önermiştim...Ondan mutlaka edinmenizi öneririm.

Konserve Kapaklari
Konserve Kapakları 
Toffee'nin yeme performansını göstermeden geçmeyelim dedim  シ Arkadan miyawwwlayan Mighty  Çok kıskanıyor Toffee'nin yanımda olup,onun olmamasını Dr.Clauder's ın diğer farklı ürünlerini de zaman içinde mutlaka deneyeceğim.Benim açımdan onay almış bir marka artık.Deneyimlediğim zaman buradan yazıları sizlerle buluşuyor olacak ...

Dr.Clauder's İthalatçı Firması ------Atlantis Pet

WEB SİTELERİ için Tık TIKK  -Telefon & Mail ile ulaşmak isterseniz web sitelerinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz

FACEBOOK Sayfaları için Tık TIKKKonserve alışverişimi evcilbesinleri.com'dan yapmıştım.Fiyatlar diğer yerlere nazaran oldukça uygundu bu yaş mamalar adına


Bol sağlıklı,mutlu patili günler

Dr.Clauder's Hallerimiz
Dr.Clauder's Hallerimiz ;)

1 yorum:

  1. Merhaba,öncelikle, ilk kez ve daha yeni kedi sahibi olmuş benim gibi biri için son derece ayrıntılı paylaşımlarınız için teşekkürler. Haftada 2-3 kez yaş mama veriyorum kedime ve 200 gr.lık animonda carny kitten'ı bozmayı başardık. Sormak istediğim; tek kedili evler için 400 gr.lık konserveler uygun olur mu? Açıldıktan sonra bozulma süreleri nasıl? Başka bir saklama yöntemi olabilir mi?

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...