Tahılsız Mamalar Neden Tercih Edilmeli?
Ne yersek o oluruz. Evimizde yaşan sevimli dostlarımız için de bu çok farklı değildir. Marketlerde satılan kalitesiz besinlerin dostlarımızın ömrünü kısalttığı ve ilerleyen sürelerde çeşitli sağlık sorunlarına neden olduğu artık bilinen bir gerçektir. Evcil dostlarımızın uzun ve sağlıklı bir ömür yaşaması için beslenme biçimleri çok önemlidir. Kaliteli beslenmenin koşulları tüm canlılar için hemen hemen aynıdır. Evcil dostlarımız kendi tercihlerini maalesef yapamadıkları için, bu konuda sorumluluk almak da bize düşüyor. Tahıl içermeyen mama çeşitleri hakkında bilgi edinmek dostlarımızın geleceği için oldukça önemli olabilir.
Bilinçli hayvan dostlarının yıllardır tercih ettiği tahılsız kedi maması ve köpek maması türleri gerçek et ürünleri kullanılarak yapılan ürünlerdir. Bu ürünlerden bazılarının üreticileri et kullanımını bir adım ileriye götürmüş ve kullandıkları ürünleri dondurmadan en taze şekli ile kullanmayı tercih etmektedirler. Evcil dostlarınız için en kaliteli ürünleri ek katkı maddeleri olamadan tercih etmek kulağa hoş geliyor. Bu ürünlerin piyasada yer alan tahıl ve bitkisel katkılı ürünler ile aralarında ciddi farklar bulunmaktadır.


Diğer mamalardan farkı nedir?

1.    Tahılsız mamaların içerikleri evcil dostlarımızın biyolojik beslenmesi için daha uygundur. Biyolojik beslenme evcil dostlarınızın evrimsel doğruları üzerine inşa edilmiş bir beslenme türüdür.
2.    Karbonhidrat oranı oldukça düşük olana tahılsız mama türleri evcil dostlarınızın fazla ve gereksiz kilo almamasına yardımcı olur. Karbonhidrat’ın aşırı tüketimi tüm canlılarda olduğu gibi evcil dostlarınız için de zararlı olabilmektedir.
3.    Tahıllı ürünlerde yan bitkisel ürünler kullanılırken, tahılsız ürün çeşitleri içinde bu tarz yan ürünler kullanılmaz. Gerçek et parçaları kullanarak üretilmektedirler. Bu et parçaları, et üretimi sırasında açığa çıkan artık parçalar değildir. Birçok tahılsız köpek ürünleri ve diğer evcil dostlar için tasarlanan mamalar özel üretilen etler ile doğal yöntemler kullanılarak üretilmektedirler.
4.    Besin değerleri açısından tahıl içermeyen mama çeşitlerinin çok daha besleyici olduğu ispatlanmıştır. Protein kalitesi bu mamalarda üst düzeydedir. Kaliteli proteinler içeren ürünlerin sindirimi çok daha kolaydır.
5.    Tahıl içerikli mamalar kimi evcil dostlarımızda alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Düşük tahıl içerikli yada tahıl içermeyen ürünlerde bu tarz reaksiyonlar görülme olasılığı çok daha düşüktür.


Tahılsız ürünleri tercih edenler neler söylüyor?

Kedi ve köpek dostlarımız evrimsel olarak etçildirler. Uzun yıllardır katkılı ürünleri tükettirerek sağlıkları ve evrimsel süreçleri ile dolaylı olarak oynadığımızın farkına varmalıyız. Tahılsız köpek maması ile dostlarını besleyen birçok kullanıcı uzun ve kısa vadeli faydalarından memnun görülmektedir. Evcil dostlarınızın tüyleri kısa sürede çok daha parlak bir görünüme kavuşacaktır. Aynı zamanda sağlıklı tüm canlıların yaptığı gibi hareket kapasiteleri artacak, dolaylı olarak kiloları da kontrol altında olacaktır. Tahılsız ürünlerin yüksek besleyici kapasiteleri sebebi ile düşük gramajlarda tüketilmesi yeterlidir. Hayvan severler için bu açıdan oldukça ekonomik ürünlerdir. Gereksiz kilolarca mama satın almanıza gerek yoktur. Eş değer tahıllı mamalar ile kıyaslandığında çok daha düşük gramajlarda tüketilmeleri bile besin değeri açısından günlük ihtiyacı karşılamaktadır. Tahılsız köpek ürünlerini incelemek için aşağıdaki linki tıklayarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Tahılsız ürünler Evcil Dostum için nereden bulabilirim?


Mama tercihi yaparken evcil dostlarınızın geleceğini düşünmeye özen göstermelisiniz. Hayvan severlik aynı zamanda büyük sorumluluk getirmektedir. Obezite, kalp sorunları, hareketsizlik ve bunların etkisiyle oluşabilecek hastalıkları önlemek için alabileceğiniz en iyi önlem beslenme tercihidir. Türkiye’nin mama konusunda öncü ve güvenilir firması olan petmamashop.com aracılığı ile bu üstün kaliteli ürünleri oldukça uygun şartlarda ulaşabilirsiniz. Sadece veteriner onaylı ürünleri satan şirketten bütçenize uygun en sağlıklı ürünleri kısa sürede temin edebilirsiniz.

3 yorum:

 1. çok güzel bir yazı öncelikle teşekkürler, iki meleğim var pisilerim tahılsız bikaç kez deneme imkanım oldu inatlarından yemede biraz sorun yaşadım. belki geçişimi becermedim onuda bilmiyorum.
  normal mamadan tahılsız mamaya geçisin nasıl olmasını tavsiye edersin sevgili kedimle öğreniyorum

  YanıtlaSil
 2. Bu güzel yazı için çok teşekkürler benim minik dostum yok ama arkadaşlarımın hem kedisi hem de köpeği var bu yazını onlara okutacağım senin tavsiyelerinden onların yararlanmasını isterim.

  YanıtlaSil
 3. Ben nasıl buraya üye olmam. Nasıl eksik kalırım senin yazılarından. Uyarmayanlar utansın :/

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...